fbpx

Samolotowe

Czym jest licencja PPL(A)?

Licencja ta pozwala wykonywać niezarobkowe loty samolotami jednosilnikowymi do 5700kg, czyli większością mniejszych samolotów. Dzięki niej możesz zwiedzać świat z powietrza, a także szybko podróżować. Licencja turystyczna PPL(A) jest także wstępem do uzyskania kolejnych licencji pilota – pilota zawodowego CPL(A) oraz liniowego ATPL(A). Odpowiednikiem licencji PPL(A) w ruchu lądowym jest prawo jazdy kategorii B.

 

Wymagania i wiedza teoretyczna

  • minimalny wiek 17 lat
  • posiadanie badań lotniczo-lekarskich klasy 2. Jeśli planujesz w przyszłości kontynuowanie kariery lotniczej i zdobycie licencji CPL(A) lub ATPL(A) polecamy zrobić od razu klasę 1. Listę ośrodków przeprowadzających badania znajdziesz na:         http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy
  • posiadanie zaświadczenia o ukończeniu teoretycznego kursu samolotowego PPL(A) które możesz uzyskać w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej na kursie stacjonarnym lub za pomocą platformy internetowej.

Przebieg szkolenia

Szkolenie obejmuje 45h lotów i jest podzielone na trzy etapy: nauka lotów po kręgu (w pobliżu lotniska), lotów według przyrządów oraz lotów trasowych. Niewątpliwą zaletą szkolenia w naszym aeroklubie jest możliwość bezstresowego wykonania pierwszegp oraz drugiego etapu szkolenia dzięki braku regularnego ruchu lotniczego. Loty trasowe wykonujemy na inne lotniska w tym komunikacyjne w Lublinie, Rzeszowie i Radomiu. Dzięki temu kursant zdobywa bezcenne umiejętności poruszania się w ruchu kontrolowanym. Przy sprzyjającej pogodzie, możliwości czasowych i zaangażowaniu kursanta szkolenie praktyczne może trwać – od 3-5 tygodni.

 

Samoloty

W aeroklubie posiadamy trzy szkolne samoloty – Aero AT3 oraz dwie Cessny 152.    Aero AT3 jest nowoczesnym dolnopłatem z bardzo dużym zasięgiem lotu umożliwiającym elastyczne wykorzystanie w szkoleniu. Nasze Cessny 152 są wyposażone standardowe przyrządy oraz posiadają nowe transpondery i radia.

 

 

Instruktorzy

Nasi etatowi instruktorzy mają duże doświadczenie w szkoleniu praktycznym na samolotach. Szkolenie prowadzone jest profesjonalnie co potwierdza m.in. duża ilość osób kwalifikujących się na pilotaż uczelni wyższych.

 

Zaplecze

Aeroklub posiada nowoczesny budynek wraz z salą wykładowo-briefingową umożliwiającą w pełni komfortowo przygotować się z instruktorem do lotu.

 

Co po szkoleniu?

Po szkoleniu będąc członkiem Aeroklubu Ziemi Zamojskiej możesz latać na naszym sprzęcie  podziwiając piękno Roztocza z powietrza lub wybrać się na inne lotnisko nabierając cennego doświadczenia lotniczego. Dalszym krokiem jest możliwość uzyskania uprawnienia do wyrzucania skoczków spadochronowych i  holowania szybowców na samolotach Cessna 206 i Jak 12/Gawron. Opanowanie tych samolotów daje większy wachlarz umiejętności lotniczych i nieskrywaną frajdę :- ) . Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wyszkolenia lotniczego można rozwijać umiejętności lotnicze szkoląc się na wyższe licencje.

Cena szkolenia praktycznego do licencji PPL(A): 39 906 zł

 

Zainteresowany/a szkoleniem?

Zadzwoń: +48 790 873 390 lub napisz: ht@aeroklubzamosc.pl

Nie jesteś pewien?

Zapraszamy Cię na lot widokowy/zapoznawczy samolotem Cessna 152/172/ Aero At3

W trakcie takiego lotu instruktor zaprezentuje budowę samolotu, wrażenia towarzyszące lotowi, a także technikę pilotażu, które dadzą odpowiedź czy latanie będzie Twoją pasją.

Warunki do przeprowadzenia lotu:

– dobry stan zdrowia

– pogoda: wysokie podstawy chmur oraz niezbyt silny wiatr

– termin: cały rok z wyłączeniem dni kiedy występuje pokrywa śnieżna