Ferie w szkolnej modelarni

04 marzec 2015
Autor :  

Młodzi modelarze zrzeszeni w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej ciężko przepracowali okres ferii zimowych. W szkolnej pracowni mieszczącej się w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie budowali modele halowe, dzięki którym na zawodach mogli doświadczyć ostrej rywalizacji z innymi modelarzami. Pierwsze zawody odbyły się w dniu 02.02.2015 r. w Chełmie. W rywalizacji wzięła udział 41 osobowa grupa modelarzy, w tym: młodzików młodszych, młodzików, juniorów oraz seniorów. Zawodnicy reprezentowali: Klub Modelarski "Orlik" z Hrubieszowa, Pracownię Modelarska „Falcon" z Sawina, Kółko Modelarskie Śmigiełko z Rudy Huty, Młodzieżowy Dom Kultury z Włodawy oraz Pracownię Modelarską "Dedal i Ikar" z Chełma. Podczas zawodów, każdy ze startujących wykonał swoim modelem w trzech seriach po trzy loty (łącznie po 9, nie licząc lotów powtórkowych). Mistrzowski poziom zaprezentowała nasza ekipa, a Piotr Wielosz-Hałasa ustanowił nowy rekord hali – czas lotu 41 sekund!

Wyniki zawodów:

Grupa wiekowa "młodzik młodszy":

 1. 1. Kaczmarek Kacper - Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów;
 2. 2. Szumiata Karol - Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów;
 3. 3. Folusz Jakub - Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów;

grupa wiekowa "młodzik":

 1. 1. Bajer Patryk - Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów ;
 2. 2. Kraczkowski Krzysztof - Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów;

grupa wiekowa "junior:

 1. 1. Wielosz- Hałasa Piotr – Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów;
 2. 2. Flisiuk Łukasz – Klub Modelarski „Orlik", Hrubieszów;

W niedzielę 8 lutego zawodami w Grodkowie rozpoczęto rywalizację Pucharu Polski w klasie modeli szybowców halowych F1N edycji 2015. W grupie młodzików zwyciężył zdecydowanie Łukasz Flisiuk, który uplasował się  przed Patrykiem Bajerem, a w grupie juniorów młodszych zwyciężył Piotr Wielosz-Hałasa.

Na zakończenie ferii 14.02.2015 r. udaliśmy się na XV Zawody Modeli Halowych o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa. Zawody te zaliczane są do punktacji Pucharu Polski w Klasie F1N 2015. Kolejny raz udowodniliśmy, że jesteśmy silną ekipą, z którą trzeba się liczyć. W kategorii młodzików zwyciężył Patryk Bajer, a Łukasz Flisiuk zajął III miejsce. Piotr Wielosz-Hałasa po ostrej rywalizacji z zawodnikiem z Krosna zajął I miejsce.

W dniu 15.02.2015 r. wracając z Chrzanowa startowaliśmy w I Ogólnopolskich Zawodach Modeli Halowych Klasy F1N o Puchar Wójta Gminy Kłaj, gdzie i tym razem w kategorii młodzik Patryk Bajer zajmuje I miejsce, II miejsce Łukasz Flisiuk i III miejsce Maciej Wyżyn. W kategorii junior młodszy
I miejsce Piotr Wielosz-Hałasa.

I tak ferie spędzone w szkolnej modelarni można zaliczyć do udanych, gdyż praca włożona w przygotowanie modeli oraz intensywny trening przyczyniły się do naszych sukcesów.

W dniu 21 i 22.02.2015 r. młodzi modelarze uczestniczyli w X Ogólnopolskich Zawodach Modeli Halowych klasy F1N zaliczanych do punktacji Pucharu Polski w edycji 2015 w Pyskowicach oraz w Ogólnopolskich Zawodach Modeli Halowych "III Memoriał Henryka Bajdy w klasie F1N" w Bochni.

Młodzik:

 • I miejsce Łukasz Flisiuk
 • II miejsce Patryk Bajer
 • III miejsce Maciej Wyżyn

Junior młodszy:

 • I miejsce Piotr Wielosz-Hałasa
 • II miejsce Dominik Skwarek

Miejsca naszych modelarzy w Bochni:

Młodzik:

 • I miejsce Patryk Bajer
 • II miejsce Maciej Wyżyn
 • III miejsce Łukasz Flisiuk

Junior młodszy:

 • I miejsce Piotr Wielosz-Hałasa
 • III miejsce Dominik Skwarek

Zawody Modelarskie zorganizowane w lutym b.r., w których modelarze z Orlika zajęli tak wysokie lokaty, zaliczają się do nowej edycji Pucharu Polski 2015. Zdobyte przez hrubieszowskich modelarzy lokaty są zwiastunem coraz wyższych osiągnięć na forum Polski oraz stanowią motywację do dalszej wytężonej pracy w drodze do sukcesu.

Opr. L. Kryszczuk

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …