PODSTAWOWE SZKOLENIE SZYBOWCOWE

 

 

 

PODSTAWOWE SZKOLENIE SZYBOWCOWE I LICENCJA SPL

Licencja SPL pozwala wykonywać loty rekreacyjne szybowcami. Dzięki niej możesz cieszyć się radością latania nieskażoną warkotem silnika. Szybownictwo daje możliwość zwiedzania z powietrza, a także doświadczanie niesamowitych widoków. Ten rodzaj latania sprawia, że człowiek "czuje powietrze". Latanie na szybowcach jest także polecane osobom, które w przyszłości planują szkolenie na samolotach. 

Podstawowe szkolenie szybowcowe jest wstępem do uzyskania licencji SPL. Od tego szkolenia rozpoczyna się droga w kierunku zdobycia uprawnień. W trakcie szkolenia nauczysz się startować, wykonywać lot po kręgu i lądować. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       
 

 

WYMAGANIA I WIEDZA TEORETYCZNA

- minimalny wiek 14 lat (poniżej 18 lat pisemna zgoda rodziców) 

- posiadanie badań lotniczo-lekarskich klasy 2. Listę ośrodków przeprowadzających badania znajdziesz na: http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy

- posiadanie zaświadczenia o ukończeniu teoretycznego kursu samolotowego SPL ,które możesz uzyskać w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej na kursie stacjonarnym lub za pomocą platformy internetowej.

       
 

PRZEBIEG SZKOLENIA I TERMINY

Szkolenie za wyciągarką obejmuje minimum: 

46 lotów z instruktorem i 5 lotów samodzielnie (po kręgu- w pobliżu lotniska)

Szkolenie za samolotem obejmuje minimum: 

27 lotów z instruktorem  i 5 lotów samodzielnie ( po kręgu- w pobliżu lotniska)

W lotach z instruktorem uczeń pilot uczony jest startu, lotu po kręgu i lądowania. 

Przy sprzyjającej pogodzie, możliwości czasowych i zaangażowaniu kursanta szkolenie praktyczne może trwać - od 2-4 tygodni. 

Terminy szkoleń:

- za wyciągarką: od 20 czerwca do 31 sierpnia

- za samolotem: od wiosny do jesieni

 
       
   

 

NA CZYM SZKOLIMY?

W aeroklubie posiadamy dwa szkolne szybowce SZD-50 Puchacz. Są to laminatowe dwuosobowe szybowce spełniające wymogi szkolenia podstawowego. Puchacz jest prostym pilotażowo statkiem powietrznym z dużą przestronną kabiną, a siły na sterach są idealnie dobrane co sprawia, że latanie nim jest przyjemnością.  

       
 

INSTRUKTORZY

Nasi etatowi instruktorzy mają duże doświadczenie w szkoleniu praktycznym na szybowcach. Ich trud jest potwierdzony wynikami naszych kolegów, którzy rozpoczynali tutaj szkolenie, a następnie odnosili sukcesy na zawodach rangi krajowej, a nawet międzynarodowej. Część naszych uczniów przeniosła lotniczą pasję na codzienną pracę i pracują teraz jako piloci linii lotniczych.   

 
       
 

 

ZAPLECZE

Aeroklub posiada nowoczesny hangar oraz budynek wraz z salą wykładowo-briefingową umożliwiającą w pełni komfortowo przygotować się z instruktorem do lotu. 

       
 

CO PO SZKOLENIU? 

Po szkoleniu będąc członkiem Aeroklubu Ziemi Zamojskiej możesz kontynuować naukę i wykonywać coraz dłuższe loty termiczne z instruktorem, a następnie samodzielnie. Po wylataniu 15 godzin możesz przystąpić do egzaminu państwowego w celu uzyskania licencji SPL (Sailplane Pilot Licence). Kolejnym wyzwaniem może być przeszkolenie na inne typy szybowców (wymagane nabycie doświadczenia). Wraz ze wzrostem umiejętności możesz wykonywać coraz to dłuższe przeloty, a także porównać swoje umiejętności z innymi latając zawodniczo. Inną scieżką rozwoju jest latanie akrobacyjne, które w stopniu podstawowym możemy zrealizować w naszym aeroklubie. A co jeśli chcesz tylko polatać? Zawsze możesz przyjść wypożyczyć szybowiec i podziwiać piękno Roztocza z powietrza. 

 
       
   

NIE JESTEŚ PEWIEN? 

Zapraszamy Cię na lot zapoznawczy szybowcem SZD-50 Puchacz w cenie:

- start za wyciągarką 50zł +2 zł za minutę lotu

- start za samolotem 100zł + 2 zł za minutę lotu 

W trakcie takiego lotu instruktor zaprezentuje budowę szybowca, wrażenia towarzyszące lotowi, a także technikę pilotażu, które da odpowiedź czy latanie będzie Twoją pasją.

Warunki do przeprowadzenia lotu:

- dobry stan zdrowia

- pogoda: słonecznie

- termin od kwietnia do września 

- uprzedni kontakt telefoniczny: 502 500 209 lub 504 201 890

 

 

Cena szkolenia podstawowego za wyciągarką: 2800 zł

Cena szkolenia podstawowego za wyciągarką dla uczniów i studentów nie pracujących: 2300 zł

Cena szkolenia podstawowego za samolotem: 3800 zł 

Zainteresowany/a szkoleniem? Zadzwoń: +48 790 873 390 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

  WIDOKI JAKICH MOŻESZ UŚWIADCZYĆ SZKOLĄC SIĘ I LATAJĄC U NAS:       
 

   
  Holowanie na termikę szybowca Jantar.    Lot termiczny nad roztoczem.   
     
  Miasto Zamość widoczne podczas powrotu na lotnisko   Poniżej widoczny szybowiec poszukujący komina termicznego.  
     
  W kominie termicznym wraz z innymi szybowcami.   Lot nad Roztoczańskim Parkiem Narodowym.  

 
 
 
 

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …