PRAKTYCZNE SZKOLENIE DO LICENCJI PPL(A)

Private Pilot Licence

 

 

 

 

CZYM JEST LICENCJA PPL(A)

Licencja ta pozwala wykonywać niezarobkowe loty samolotami jednosilnikowymi do 5700kg, czyli większością mniejszych samolotów. Dzięki niej możesz zwiedzać świat z powietrza, a także szybko podróżować. Licencja turystyczna PPL(A) jest także wstępem do uzyskania kolejnych licencji pilota - pilota zawodowego CPL(A) oraz liniowego ATPL(A). Odpowiednikiem licencji PPL(A) w ruchu lądowym jest prawo jazdy kategorii B. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       
 

 

WYMAGANIA I WIEDZA TEORETYCZNA

- minimalny wiek 17 lat

- posiadanie badań lotniczo-lekarskich klasy 2. Jeśli planujesz w przyszłości kontynuowanie kariery lotniczej i zdobycie licencji CPL(A) lub ATPL(A) polecamy zrobić od razu klasę 1. Listę ośrodków przeprowadzających badania znajdziesz na:         http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy

- posiadanie zaświadczenia o ukończeniu teoretycznego kursu samolotowego PPL(A) które możesz uzyskać w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej na kursie stacjonarnym lub za pomocą platformy internetowej.

       
 

 

PRZEBIEG SZKOLENIA

Szkolenie obejmuje 45h lotów i jest podzielone na trzy etapy: nauka lotów po kręgu (w pobliżu lotniska), lotów według przyrządów oraz lotów trasowych. Niewątpliwą zaletą szkolenia w naszym aeroklubie jest możliwość bezstresowego wykonania pierwszegp oraz drugiego etapu szkolenia dzięki braku regularnego ruchu lotniczego. Loty trasowe wykonujemy na inne lotniska w tym komunikacyjne w Lublinie, Rzeszowie i Radomiu. Dzięki temu kursant zdobywa bezcenne umiejętności poruszania się w ruchu kontrolowanym. Przy sprzyjającej pogodzie, możliwości czasowych i zaangażowaniu kursanta szkolenie praktyczne może trwać - od 3-5 tygodni. 

 
       
   

 

SAMOLOTY

W aeroklubie posiadamy trzy szkolne samoloty - Aero AT3 oraz dwie Cessny 152.    Aero AT3 jest nowoczesnym dolnopłatem z bardzo dużym zasięgiem lotu umożliwiającym elastyczne wykorzystanie w szkoleniu. Nasze Cessny 152 są wyposażone standardowe przyrządy oraz posiadają nowe transpondery i radia. 

       
 

INSTRUKTORZY

Nasi etatowi instruktorzy mają duże doświadczenie w szkoleniu praktycznym na samolotach. Szkolenie prowadzone jest profesjonalnie co potwierdza m.in. duża ilość osób kwalifikujących się na pilotaż uczelni wyższych.

 
       
 

 

ZAPLECZE

Aeroklub posiada nowoczesny budynek wraz z salą wykładowo-briefingową umożliwiającą w pełni komfortowo przygotować się z instruktorem do lotu. 

       
 

CO PO SZKOLENIU? 

Po szkoleniu będąc członkiem Aeroklubu Ziemi Zamojskiej możesz latać na naszym sprzęcie  podziwiając piękno Roztocza z powietrza lub wybrać się na inne lotnisko nabierając cennego doświadczenia lotniczego. Dalszym krokiem jest możliwość uzyskania uprawnienia do wyrzucania skoczków spadochronowych i  holowania szybowców na samolotach Cessna 206 i Jak 12/Gawron. Opanowanie tych samolotów daje większy wachlarz umiejętności lotniczych i nieskrywaną frajdę :- ) . Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wyszkolenia lotniczego można rozwijać umiejętności lotnicze szkoląc się na wyższe licencje. 

 
       
   

NIE JESTEŚ PEWIEN? 

Zapraszamy Cię na lot zapoznawczy samolotem Cessna 152/ Aero At3 w cenie 10 zł/min (minimalna długość lotu to 10 minut).                                                                     

W trakcie takiego lotu instruktor zaprezentuje budowę samolotu, wrażenia towarzyszące lotowi, a także technikę pilotażu, które dadzą odpowiedź czy latanie będzie Twoją pasją.

Warunki do przeprowadzenia lotu:

- dobry stan zdrowia

- pogoda: wysokie podstawy chmur oraz niezbyt silny wiatr

- termin: cały rok z wyłączeniem dni kiedy występuje pokrywa śnieżna 

- uprzedni kontakt telefoniczny: 502 500 209 lub 504 201 890

 

 

Cena szkolenia praktycznego do licencji PPL(A): 24 030 zł

Zainteresowany/a szkoleniem? Zadzwoń: +48 790 873 390  lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

  WIDOKI JAKICH MOŻESZ UŚWIADCZYĆ SZKOLĄC SIĘ U NAS:       
 

   
  Lot nad jezioro Solińskie.    Podejście do lądowania w Warszawa Babice EPBC.  
     
  Rejon górski - wzdłuż zakopianki.   Podejście do lądowania w porcie komunikacyjnym w Rzeszów Jasionka EPRZ.  
     
  Powrót z trasy w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego.   Punkt zwrotny - Kazimierz Dolny   
     
  Zakopane, Tatry i Wielka Krokiew.   Słowackie Tatry.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Aeroklub Ziemi Zamojskiej
Mokre 115, 22-400 Zamość
tel. 84 616 92 59

Bank i numer konta

Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta 89 1240 2816 1111 0000 4015 2707

Konto Sekcji Spadochronowej:
Bank PeKaO S.A. o/Zamość
Nr konta: 32 1240 2816 1111 0010 7415 6758

SMS Zgłoszenie zdarzenia
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …